magazin
A cannes-i filmfesztiválon 2001 óta a legjobb kutyaalakításokat külön is elismerik. A Toby Rose film- és kutyarajongó által alapított Palm Dog díjat…
továbbhír
Justine Triet francia rendező az Alpokban játszódó Anatomie d'une chute című filmjének ítélte az Arany Pálmát szombat este a 76. Cannes-i Nemzetközi…
továbbmagazin
Egy hegymászó tragédiája, titokzatos prágai robbanások, Balatonnál kamuzó család és egy gyermekéről lemondó lányanya - a szeptember 9-én induló…
továbbhír
Kiosztották a 18. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. A fődíjakat orosz és cseh alkotások kapták, Orosz Judit bújócskázós animációja…
továbbhír
Idén elmarad a fesztivál Cannesban, Thierry Frémaux igazgató viszont bejelentette, hogy a versenyprogram egy kiemelt részét így is el szeretnék…
továbbhír
Átadták a 15. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait. Lőrincz Nándor és Nagy Bálint Felülnézet című kisfilmje Bronz BuSho-díjat kapott, a…
továbbhír
Tóth Barnabás Akik maradtak című filmjének világpremierje a sokak által az Oscar előszobájaként számon tartott coloradói Telluride Filmfesztiválon…
továbbhír
Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMint az ügyvéded, azt javaslom: bérelj egy szupergyors nyitott
kocsit.Kokain is fog kelleni!! Meg magno a különleges zenéhez, meg
akapulkó ingek! Húzd el a csíkot legalább 48 órára.